باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
موتور پمپ راهنماي عروسي
راهنماي عروسي
نوشته شده در تاريخ ۲۰ مهر ۱۳۹۷ توسط مهدي | نظرات (0)

موتور پمپ : همانطور كه از نامش پيداست موتور پمپ متشكل از دو دستگاه است كه توسط يك شاسي به هم كوپله شده است . موتور پمپ از يك موتور و يك پمپ تشكليل مي شود. كاربرد اصلي موتور پمپ در پمپاژ آب استفاده مي شود و به راحتي قابل حمل مي باشد. بر اساس سوخت موتور پمپ ها به سه دسته زير تقسيم مي شوند : موتور پمپ بنزيني , موتور پمپ ديزلي يا گازوئيلي , موتور پمپ نفت بنزيني

جهت استفاده از موتور پمپ آن را معمولا در ارتفاع ۶ متري از منبع آب قرار مي دهند و با استفاده از اتصلات مربوطه و روشن كردن موتور شروع به پمپاژ آب مي كند. موتور پمپ ها بر اساس توان موتور و قدرتي كه دارند توانايي پمپاژ آب تا ارتفاع بالا را دارند . از طرف ديگر طول عمر موتور پمپ زياد نيست ؛ لذا در استفاده بهينه از انواع موتور پمپ ها توصيه مي شود كه در هر بار كاركرد موتور پمپ زمان كاري را در بين ۲ الي ۳ ساعت در نظر بگيريد . تا عمر مفيد موتور پمپ افزايش يابد. از نظر قطر و اندازه خروجي آب موتور پمپ ها از ۱ تا ۴ اينچ متغير مي باشند كه اين بستگي به ارتفاع مورد نياز و مقدار آبدهي دارد.

انواع موتور پمپ

موتور پمپها از نظر سوخت به سه دسته تقسيم مي شوند .

  1. موتور پمپ بنزيني
  2. موتور پمپ ديزلي يا گازوئيلي
  3. موتور پمپ نفت بنزيني

از نظر حيطه كاري نيز به چند دسته زير تقسيم مي شوند :

معروفترين نوع موتور پمپ ها موتور پمپ آب مي باشد . كه كاربرد زيادي در كشاورزي و به ويژه روستاهاي كوهستاني شمال و شمال غرب و غرب كشور دارد.

در بين تنوع زياد برند در توليد موتور پمپ ؛ روبين ژاپن در بازار ايران معروفيت خاصي دارد و جز اولين موتور پمپ هايي است كه وارد بازار ايران شده است و تقريبا هيچ كشاورزي با اين موتور بيگانه نيست . كيفيت بالاي محصول , طول عمر زياد , خدمات پس از فروش و قطعات يدكي موجود در بازار از دلايل محكمي است كه در شهرت گرفتن موتور پمپ روبين تاثير داشته است . موتور پمپ روبين از دو نوع كوپله اصلي تشكيل مي شود :

  1. كوپله اصلي اول : موتور و پمپ هر دو از سوبارو – روبين ژاپن مي باشند .
  2. كوپله اصلي دوم : موتور سوبارو – روبين ژاپن است ولي پمپ از كوشين ژاپن

هر دو كوپله ها كارايي خوبي دارند و در انواع توان و ارتفاع توليد و عرضه بازار شده اند.

موتور پمپ كوشين

همانند موتور پمپ روبين –سوبارو ؛ كويشن نيز ساخت كشور ژاپن است و يكي ديگر از مرغوبترين و پر فروشترين نوع موتور پمپ هاي ژاپني در بازار ايران است. موتور پمپ كوشين نيز از دو نوع كوپله اصلي استفاده كرده است :

  1. كوپله نوع اول : هر دو موتور و پمپ از مارك كوشين است .
  2. كوپله نوع دوم : موتور از مارك هوندا و پمپ از مارك كوشين است .

موتور پمپ هوندا

كشور ژاپن در طراحي و ساخت انواع موتور هاي الكتريكي سر آمد كشورهاي آسيايي است و توانسته است بازار بزرگي ازكشور هاي جهان به ويژه قاره آسيا و آفريقا را در اختيار بگيرد . نوع ديگر از موتور مپ هاي ساخت ژاپن مارك معروف هوندا است كه همه اين مارك را با موتور سيكلت و خودرو مي شناسند . اما دنياي هوندا صنعتي هوندا براي خود بازار بزرگي دارد.

موتور پمپ هوندا نيز در دو نوع شاسي كوپله مي شود :

  1. كوپله نوع اول : موتور از مارك هوندا , پمپ كوشين
  2. كوپله نوع دوم : موتور هوندا و پمپ نيز از مارك هوندا است.

موتور پمپ طرح هوندا

اين نوع دستگاه در كشور چين و تحت ليسانس ژاپن توليد مي شود . تكنولوژي ساخت همان تكنولوژي ژاپني مي باشد. قيمت پايين اين دستگاه به همراه كيفيت هونداي ژاپن دليل مناسبي براي خريد آن در بين كشاورزان و مصرف كنندگان شده است.اگر دنبال موتور پمپ با قيمت مناسب و تكنولوژي ژاپني هستيد ؛ طرح هوندا مي تواند گزينه مناسبي براي شما باشد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]