خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
تصفيه آب RO چيست؟ راهنماي عروسي
راهنماي عروسي
نوشته شده در تاريخ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ توسط مهدي | نظرات (0)

تصفيه آب RO چيست؟

كلمه  RO از عبارت REVERSE OSMOSIS به معني اسمز معكوس گرفته شده است؛ پس در شنيدن اسم اين تصفيه آب خانگي بايد متوجه شويد كه دستگاه تصفيه آب خانگي اسمز معكوس و  RO هر دو يكي هستند. با استفاده از اين دستگاه تصويه تا ۹۸% از ناخالصي هاي آب گرفته مي شود زيرا كه فرآيند اسمز معكوس يك فرآيند كاملاً فيزيكي است كه بواسطه‌ي يك غشاي فشرده، بالغ بر ۹۸٫۸ درصد از ناخالصي‌هاي آب را از بين مي برد. در دستگاه تصفيه آب RO قدرت و كيفيت تصفيه آب به قدري زياد و با كيفيت است كه تلاش‌ها براي تبديل آب شور به آب شيرين بصورت زياد در حجم‌ هاي بالا، با اين نوع فيلتر هر روز بيشتر مي ‌شود.

در واقع درباره اساس كار اين نوع دستگاه تصفيه آب بايد بگوييم كه به اين شكل است كه در دو طرف يك غشاي نيمه تراوا با غلظتي متفاوت آب قرار مي‌گيرد بنابراين اين موضوع باعث حركت مقداري از حلال رقيق ‌تر به سمت ديگر غشا مي ‌شود و اين موضوع باعث مي ‌شود تا محلول غليظ، رقيق ‌تر شود. عمدتاً جنس غشاي اسمز از نوع استات سلولوزي مي باشد.

عمليات تصفيه آب در اسمز معكوس

در دستگاه تصفيه آب خانگي عمليات اسمز معكوس به اين صورت انجام مي شود كه در مراحل قبلي آب توسط سه فيلتر ورودي و كربن فعال وارد هوزينگ فليتر ممبران مي‌شود؛ كه در اين هوزينگ عمليات اسمز معكوس انجام مي‌شود. فيلتر ممبران به دور لوله‌اي پيچيده و اين فيلتر از چندين غشاي نيمه تراوا تشكيل شده است.
در اين شرايط با اعمال فشار پمپ آب خالص از بين غشا عبور مي‌كند و در طرف ديگر غشا از طريق لوله‌اي به سمت آب تصفيه شده هدايت مي‌شود و در سمت ديگر آب غليط شده و آلوده به سمت خروجي فاضلاب هدايت مي‌شود.


 

آيا دستگاه تصفيه آب RO مشكلاتي براي آب ندارد؟

بسياري از كارشناسان بر اين باورند كه زماني كه آب تحت چنين فشاري باشد و براي تصفيه از روزنه ‌هايي به اين ريزي عبور كند، بسيار ممكن است كه به غير از املاح و آلاينده‌هاي موجود در آب بسيار از مواد طبيعي و معدني خودش را نيز از دست بدهد. ديگر اين كه ممكن است تا حالت قليايي آب در بسياري از مواقع تصفيه با RO به دليل فشار زياد بر سطح مولكولي از بين برود و همان گونه كه قبلاً گفته شد آبي كه خاصيت قليايي نداشته باشد، اسيدي است و اين حالت اسيدي براي بدن مشكلاتي را فراهم مي‌كند.

با توجه به مشكلاتي كه گفته شد به همين دليل آب تصفيه كن RO در اغلب توليدات جديد به فيلتر هاي جديد تري تجهيز شده تا ضمن اينكه آب را به صورت صد در صدي تصفيه ‌كند، بتواند كه مشكل قليايي و يونيزه شدن آب را هم مرتفع كند. از اين رو اصطلاح دستگاه تصفيه آب خانگي اسمز معكوس ۶، ۷ و يا ۸ مرحله ‌اي باب شده است.
در استفاده از تصفيه آب خانگي با قابليت آب تصفيه كن RO مي توانيم مطمئن باشيم كه همه‌ي سختي و آلودگي آب گرفته شده است؛ اما عمده‌ي توليدات جديد تصفيه آب خانگي RO پس از اينكه آب را تصفيه كردند با عبور آب از دو فيلتر يونيزاسيون آب و فيلتر قليايي‌كننده‌ي آب، آب را كاملاً غني و عالي مي‌كنند. از اين رو توصيه مي كنيم كه در صورتي كه خريد دستگاه تصفيه آب خانگي اسمز معكوس را در نظر داريد حتما در هنگام خريد به پارامتر هاي قليايي و يونيزه كردن آب دقت داشته باشيد.

با توجه به اين مسائل به نظر مي ‌رسد براي خريد تصفيه آب خانگي بايد در انتخاب خودمان بيشتر به آب تصفيه كن RO توجه داشته باشيم. تصفيه آب RO در صورتي كه با مديريت خوب شما همراه باشد، نه تنها بهترين آب را براي شما به همراه خواهد داشت بلكه در هزينه ‌هاي طولاني مدت شما هم به عنوان يك ذخيره سرمايه محسوب مي ‌شود.

مهم ترين مزاياي آب تصفيه كن RO

  • در دستگاه تصفيه آب خانگي اسمز معكوس آب تصفيه شده به نگهداري زيادي نياز ندارد و تقريباً به صورت كامل تصفيه شده مي باشد.
  • براي مناطقي كه آب سخت و آلوده دارند آب تصفيه كن RO بهترين انتخاب مي باشد
  • فيلتر اسمز معكوس نياز به تعويض در دوره‌ هاي زماني كوتاه مدت را ندارد.
  • براي تصفيه آب در دستگاه تصفيه آب RO هيچ ماده‌ي شيميايي و يا غير طبيعي وجود ندارد.

مهم ترين معايب آب تصفيه كن RO

  • آب فاضلاب بيشتر از آب تصفيه شده خواهد بود.
  • نياز به مصرف برق به اندازه ي ۲۴ ولت براي تصفيه آب دارد

با توجه به مواردي كه درباره ي اين دستگاه تصفيه گفتيم با استفاده از تصفيه آب خانگي اسمز معكوس كه مجهز به فيلتر هاي قليايي و يونيزه است مي توان كه آبي سرشار از آنتي اكسيدان و با درصد بالايي از قليايي براي از بين بردن بسياري از بيماري ‌هاي اسيدي بدن خود را به دست اورد.

شناخت برند و نوع دستگاه براي خريد دستگاه تصفيه آب RO اهميت زيادي دارد كه با مراجعه به سايت ما مي توانيد كه با مشاوره با كارشناسان ما اطلاعات مفيدي را در باره ي اين محصول به دست بياوريد و خريد مطمئني را تجربه كنيد

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]