خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
يونيزه كردن آب , يونيزاسيون آب مصرفي راهنماي عروسي
راهنماي عروسي
نوشته شده در تاريخ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ توسط مهدي | نظرات (0)

يونيزه كردن آب 

يونيزه كردن آب , يونيزاسيون آب مصرفي , مزاياي آب قليايي چيست , استفاده از دستگاه تصفيه كننده آب خانگي جهت يونيزه كردن آب ؛ با ما تماس بگيريد  : با توجه به اهميت آب آشاميدني در سلامت و نقش مهم آن در حيات بايد درباره مسائلي كه به سلامت آن بسيار لازم است مطالبي را بيان كنيم درباره يونيزه كردن آب بايد بگوييم كه در بسياري از مواقع آب به دليل عبور از سنگلاخ ‌ها و برخي از مناطق طبيعي ممكن است داراي مقدار يونيزه‌ي متفاوتي باشد. ميزان يونيزه‌ي قليايي اب بايد كه در سطح مناسبي باشد تا آن اب مناسب نوشيدن باشد.

يونيزه كردن آب

در واقع زماني كه يون ‌هاي هيدرو كسيلي و يا مولكول ‌هاي هيدروژن آب شكسته شوند، در اين حالت است كه آب حالت اسيدي را پيدا مي ‌كند و در چنين حالتي آب از خاصيت آنتي ‌اكسيداني و طبيعي خود كه براي بدن مفيد است، خارج مي ‌شود. در واقع آب يونيزه بسيار مغزي و براي بدن بهترين نوع نوشيدني مي باشد، ممكن است سوالي كه براي تان پيش بياييد اين باشد كه آب يونيزه چگونه آبي است و چيست؟

جهت خريد انواع دستگاه تصفيه آب مي توانيد وارد لينك زير شويد : قيمت دستگاه تصفيه آب

فهرست مطالب

آب يونيزه چيست؟

معمولا آبي كه داراي كمترين خاصيت اسيدي باشد به آن آب يونيزه گفته مي شود. با توجه به اين كه آب با دارا بودن مواد طبيعي و مواد معدني مانند كلسيم و پتاسيم و منيزيم تا حدودي قليايي است و در انجام آزمايش ها نيز درصد اسيدي كمتري داشته باشد و PH آب به اندازه‌ ي كافي بالا باشد مي توانيم بگوييم كه اين آب قليايي است. در واقع كارشناسان بر اين باورند كه بهترين آب براي بدن، آبي است كه در بين ۸ تا ۱۰ درصد قليايي باشد. مي توان كه براي به دست اوردن اين درصد بدون مراجعه به آزمايشگاه و با استفاده از يك دستگاه TDS متر، درصد قليايي آب را اندازه‌گيري كرد. در حالت نرمال آب داراي حدود ۶ تا ۸ درصد قليايي مي ‌باشد.

براي رسيدن به درصد مطلوب قليايي آب چه كاري را بايد انجام داد؟

راه‌ هاي يونيزه كردن آب

معمولا براي اين كار راه ‌هاي زيادي وجود دارد كه در يونيزه كردن آب بسيار كمك مي‌ كند اما در اين ميان متداول ‌ترين آن ‌ها عبارتند از:

استفاده از يك سري شير مخصوص يونيزه‌كننده‌ي آب :

يكي از روش ها استفاده از نوعي سر شر هستند كه يا اين دستگاه‌ ها برقي و يا با استفاده از نوعي فيلتر خاص، مي توانند كه آب خروجي از شير را يونيزه ‌كنند.

فيلتر سراميكي:

معمولا براي يونيزه كردن آب از يك فيلتر سراميكي مي توان استفاده كرد. ممكن است كه اين نوع فيلتر به صورت مجزا و هم در مسير آب خانه متصل شود. مواد تشكيل دهنده اين نوع فيلتر ها از خاك رس، سنگ و مواد معدني ساخته شده‌اند كه با ايجاد يك حالت مغناطيسي در آب،PH آب را تنظيم مي كنند و آب يونيزه مي شود.

 يونيزاسيون آب مصرفي

فيلتر مغناطيسي :

استفاده از فيلتر هاي مغناطيسي هم مي تواند كه يكي از روش هاي مناسب براي يونيزه كردن آب باشد و هم اين كه با ايجاد يك ميدان مغناطيسي باعث تأثير در مولكول‌ هاي اسيدي و تبديل آن ‌ها به آب يونيزه مي‌ شوند. از اين فيلتر ها در مسير لوله ‌هاي آب استفاده مي شود و اين فيلتر ها در مسير آب بسته مي‌ شود.

محلول كنسانتره :

براي قليايي كردن آب مي توانيد كه قبل از اينكه آب را بنوشيد محلول قليايي كنسانتره به ليوان آب خود تان اضافه كنيد. شما مي توانيد كه اين نوع كنسانتره را به صورت محلول و يا قرص كه در بازار فروخته مي‌شود را تهيه نمائيد.

دستگاه يونيزه :

بهترين روش براي يونيزه كردن آب اين است كه ان را در دستگاه يونيزه‌ كننده آب، يونيزه كنيد. طرز كار اين دستگاه به اين شكل است كه اين دستگاه‌ها داراي يك گالن مخصوص مي باشد كه با چرخاندن آب در مسيرهاي مختلف و با استفاده از صفحاتي الكتريسيته آن را يونيزه مي‌كنند.

دستگاه تصفيه آب يونيزه‌كننده‌ي آب :

بهترين روش يونيزه كردن آب استفاده از دستگاه تصفيه آب مي باشد و شما مي توانيد كه با استفاده از همان دستگاه تصفيه، آب معمولي تان را يونيزه كنيد.

معمولا بيشتر افراد بر اين نظر معتقدند كه بهتر است تا آب را بصورت طبيعي بايد يونيزه كرد؛ مثلاً براي اين كار بايد با اضافه كردن آب ليمو تازه و يا مقدار مشخصي از سركه انجام داد و تا حدود زيادي آب را يونيزه كرد اما بايد بگوييم كه در ميان تمامي روش ها يونيزه كردن آب توسط دستگاه تصفيه آب بيشترين مزايا را دارد.

مزاياي يونيزه كردن آب توسط دستگاه تصفيه آب

با توجه به تمامي مواردي كه درباره ي يونيزه كردن آب گفتيم و همين طور كه گفتيم تمامي اين روش ها براي يونيزه كردن آب مناسب مي باشند اما كارشناسان و دانشمندان به يونيزه كردن آب توسط دستگاه تصفيه آب خانگي بسيار تاكيد دارند. بهترين دستگاه تصفيه آب خانگي دستگاهي است كه آب تصفيه شده و يونيزه را براي ما اماده مي كند.

با توجه به اين كه آب در همه‌ي روش ‌هاي فوق، يونيزه و قليايي مي‌شود اما متاسفانه در اين روش ها تمامي آلاينده‌ هاي آب مثل انواع سخت ‌كننده ‌هاي آب مانند آرسنيك، براده ‌هاي آهن، گل و لاي و . . . در آب باقي مي ماند علاوه بر اين موارد كه گفته شد ممكن است تا موجودات زنده مثل انواع ويروس‌ هاي خطرناك كه عامل اصلي بسياري از آلرژي ‌ها هستند، ميكروب‌ هايي كه عامل اصلي بيماري‌ ها هستند و انواع باكتري‌ ها و آلاينده‌ هاي ديگر آب با روش ‌هاي ديگر از بين نمي‌ روند و در آب باقي مي مانند.

بهتر است تا بگوييم كه آب تا زماني كه تحت تأثير تصفيه قرار نگرفته باشد، داراي مواد و باكتري هاي مضري مي باشد. در بسياري موارد هم اضافه شدن كلر و ساير مواد شيميايي و آفت‌ كش ‌ها باعث مي ‌شود كه آب كمي حالت اسيدي به خود بگيرد. در اين حالت با توجه به اين كه از ميكروب‌ هاي خطرناك از بين مي رود و كلر و مواد شيميايي در آب باقي مي‌ مانند، از همين رو هم ميكروب ‌ها كشته نمي‌ شوند و ويروس ‌ها از بين نمي‌ روند و اب سختي خود را با همه‌ي تلاش در تصفيه‌ خانه‌ هاي مركزي باز از دست نمي ‌دهد.

از همين رو استفاده از دستگاه تصفيه آب خانگي با توجه به اين كه بايد براي داشتن آب سالم همه‌ي آلاينده ‌ها را از آب حذف كنيم بسيار با اهميت مي باشد. در صورتي كه اين آلاينده‌ ها با فشار زياد و تحت مقدار زيادي از نيرو از آب گرفته آب در بسياري از مواقع يكي از پارامترهاي اصلي قليايي بودن خودش كه وجود كلسيم و منيزيم در آب است را از دست مي‌ دهد. با تمام مواردي كه گفته شد مي توان كه خريد دستگاه تصفيه آب را در اولويت قرار داد زيرا گزينه‌ي مناسبي مي باشد.

توليد كنندگان اين دستگاه ها براي قليايي شدن آب توانسته اند تا با ايجاد تغييراتي در اين دستگاه و اضافه كردن دو مرحله فيلتر مواد معدني و يونيزه كردن بسياري از مشكلات را حل نمايند. براي همين هم بايد به اين نتيجه برسيم كه قليايي كردن آب با استفاده از دستگاه تصفيه آب بسيار مناسب مي باشد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]