خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كاربرد دستگاه تصفيه آب خانگي و صنعتي راهنماي عروسي
راهنماي عروسي
نوشته شده در تاريخ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ توسط مهدي | نظرات (0)

كاربرد دستگاه تصفيه آب خانگي 

كاربرد دستگاه تصفيه آب خانگي و صنعتي : شايد با شنيدن جمله ي آب آلوده به اين فكر كنيد كه چه عواملي باعث آلوده شدن آب شده است در اين باره بايد بگوييم كه با توجه به اين كه آب ‌هاي سطح زمين به دليل اسيدي ‌تر شدن باران‌ ها به خاطر آلودگي هوا و همچنين آلوده شدن سطح خاك به دليل تردد زياد خودرو ها و عواملي مانند استفاده از سموم بهداشتي، سموم گياهان و حشرات، استفاده از مواد سمي و انتشارات كارخانه ‌اي و . . . آلوده ‌تر مي ‌شوند.

كاربرد دستگاه تصفيه آب

اين آلاينده ها الوده علاوه بر اين كه سلامت طبيعت را به خطر مي اندازند بلكه بسيار ممكن است تا خطرات و بيماري ‌هاي زيادي را هم براي انسان به وجود بياورند. در بسياري از كشور ها ديده شده است كه افراد زيادي با نوشيدن آب هاي آلوده به بسياري از بيماري‌هاي شايع كه از آب آلوده مي آيد دچار شده اند و حتي اين امر منجر به فوت برخي از افراد شده است.

با توجه به اهميت آب سالم در زندگي افراد مي دانيم كه آب و آب سالم يكي از اولين نياز‌ هاي انسان مي باشد. زيرا ممكن است كه ما بتوانيم بدون غذا تا چند روز زنده بمانيم اما بدون هوا و آب، انسان نمي تواند كه مدت زمان زيادي دوام بياورد.

مهم ترين عواملي كه در آب منجر به توليد آلاينده ها مي شوند عبارتند از : نفت، لاستيك، فلزات سنگين و ساير گازها و آلاينده ‌هاي خودرو، فاضلاب‌ هاي شهري، دي اكسيد كربن و . . . كه اين مواد در واقع منجر به توليد آلاينده ‌هاي مثل باكتري ‌هاي كليفرم، نيترات، فسفر، مواد شيميايي و ساير باكتري ‌ها و ميكروب‌ ها در آب مي‌ شوند.

منابع مختلفي از آلاينده ‌هاي سمي و انواع سختي ‌هاي آب را مي توان بيشتر در آب ‌هاي زير زميني و سطحي مشاهده كرد. بيشتر اين آلودگي ها درباره ي آب‌ هاي زير زميني گاهاً در مجاورت منابع زير زميني مانند نفت و گاز و مواد شيميايي به وجود مي آيد كه اين مواد سمي باعث آلوده شدن آن مي شود. يكي از اصلي ترين مشكلات اين آب هاي كه با آلاينده‌ ها تركيب شده اند اين است كه آلاينده هاي داخل اين آب شهري به راحتي در آب حل مي ‌شوند و توسط دستگاه‌ هاي قوي تصفيه آب شهري و حتي با كلر زياد نيز بيشتر اوقات تصفيه نمي ‌شوند.

فهرست مطالب

خطرناك‌ ترين و مرسوم ‌ترين آلاينده ‌هاي آب شهري

نيترات :

اين آلاينده كه از دفع نامناسب آب فاضلاب، زباله ‌هاي سطح زمين، فاضلاب ‌هاي صنعتي، كود هاي شيميايي نيتراته، كود هاي حيواني و . . . به وجود مي ايد يكي از خطرناك ترين و اصلي ترين علت هاي آلودگي آب ها است كه به آب ‌هاي زير زميني نفوذ پيدا مي‌كند. اين ماده مي تواند كه همچنين باعث بروز بيماري هايي شايعي مثل ايجاد اختلال در اكسيژن‌ رساني به سلول‌ها در بدن، اختلالات تنفسي و بيماري ‌هاي ريوي شود اشاره كرد.استفاده از آب آلوده به نيترات بدون شك براي زنان باردار و كودكان تازه به دنيا آمده بسيار خطرناك مي باشد. يكي از عوامل تقويت ‌كننده‌ي ابتلا به سرطان نيترات مي‌باشد. با توجه به اين كه نيترات در آب حل مي‌شود و به سادگي و با فرآيند ساده‌ي تصفيه قابل حذف شدن از آب نيست و حتماً بايد براي داشتن آبي سالم و بدون نيترات از دستگاه تصفيه آب با فيلتر قوي استفاده كرد مثل دستگاه فيلتر اسمز معكوس

كلر :

بيشترين استفاده از كلر در سيستم ‌هاي تصفيه آب شهري  مي باشد. و از كلر براي از بين بردن آلاينده هاي خطرناك آب ميكرو ارگانيسم ‌ها و ويروس‌ هاي خطرناك استفاده مي شود با توجه به اين كه كلر خطري براي سلامتي افراد ندارد نا گفته نماند كه خود كلر نيز يك ماده‌ي شيميايي خطرناك براي سلامتي انسان ها مي باشد. عنصر اصلي توليد ماده‌ي تري هالومتان كلر است كه اين عنصر در واقع يكي از دلايل رشد سلول‌ هاي سرطاني در بدن است. كلر حتي براي چشم، مو و پوست انسان و حتي تنفس آن هم بسيار خطر آفرين است.

بهترين برند دستگاه هاي تصفيه آب صنعتي : دستگاه تصفيه آب صنعتي

آرسنيك :

عامل اصلي آرسنيك در آب آفت‌ كش ‌ها و مواد شيميايي است كه براي از بين بردن آفت گياهان و حشرات استفاده مي‌شود. يكي از عناصر سمي آلاينده ‌هاي آب شهري ارسنيك مي باشد كه باعث بيماري ‌هاي شايع مثل مشكلات آنزيمي بدن است.مانند اسهال، كم خوني، بي ‌اشتهايي، ناراحتي‌ هاي گوارشي، مشكلات عصبي، زخم‌ هاي پوستي و. . . از جمله‌ي اين مشكلات است.

زنگ آهن :

برآده‌ هاي آهن يكي از اصلي ‌ترين آلاينده‌ هاي آب شهري هستند و با توجه به اين كه متاسفانه براي ابرساني در اغلب مناطق دنيا از جمله ايران شبكه ‌هاي آب‌رساني با استفاده از لوله‌ هاي آهني انجام مي‌ شود و با گذشت زمان آهن با آب واكنش نشان داده و مي پوسد. كه از اين رو جدا شدن لايه‌ هاي زنگ آهن و رسوبات آهن و سوراخ شدن و ورود انواع رسوباتي همچون گل و لاي و شن و ماسه باعث آلوده شدن آب مي شود.

سرب :

شايع ترين آلاينده‌ي آب شهري سرب مي باشد كه از فعاليت ‌هاي كارخانه‌ هاي مختلف صنعتي به وجود مي آيد كه وارد اب مي شود با ورود به بدن اينن ماده و باعث مشكلات استخواني و پوكي استخوان مي شود شايع ترين عوارض اين ماده در بدن تب، ناراحتي سيستم اعصاب بدن، ناراحتي ‌هاي گوارشي، توقف رشد مغزي كودكان و كمبود آهن از اثرات سرب در بدن مي باشد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]