خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
دندانپزشكي راهنماي عروسي
راهنماي عروسي
نوشته شده در تاريخ ۴ خرداد ۱۳۹۸ توسط مهدي | نظرات (0)

ارتودنسي

راي درمان دندان هاي نامنظم واصلاح بي نظمي آنها ؛ يكي از روش هاي درماني در دندانزشكي , ارتودنسي است . ارتودنسي علاوه بر منظم و مرتب كردن دندان ها , به زيباتر شدن آنها و داشتن خنده اي زيبا مي شود . همچنين ارتودنسي از پوسيدگي و خرابي دندانها نيز جلوگيري مي كند. نامنظمي دندان هاي موجب ايجاد پوسيدگي و خرابي دندان هاي اطراف نيز مي شود كه موجب ايجاد مشكلاتي خاص در دستگاه گوارشي و ساير اعضاي عصبي كه به دندان ها ارتباط دارد مي شود. لذا با تمام اين اوصاف براي داشتن دندان هاي سالم و منظم و همچنين براي جلوگيري از برخي بيماري هاي خاص بر اساس صلاحديد دندانپزشك , در كلينيك دندانپزشكي درمان ارتودنسي تجويز مي شود . كه راهي بسيار مناسب براي مراقبت بهداشت دهان و دندان مي باشد.

ايمپلنت

بر اساس برخي از مشكلات در دوران كودكي و يا در صورت عدم رعايت بهداشت دهان و دندان , برخي از افراد مبتلا به پوسيدگي و خرابي دندان مي شوند اين خرابي در حدي پيش رفت مي كند كه در نهايت منجر به از بين رفتن دندان فرد مي شود. لذا چهره فرد از خالت زيبايي خود در مي آيد و نيز برخي از مشكلات ديگر براي فرد از نظر عاطفي و جسمي وارد مي شود . لذا براي برطرف كردن اين موارد نياز به درمان اين بيماري ها و مشكلات است يكي از بهترين درمان براي خلاص شدن از مشكلات زيبايي دندان و … استفاده از ايمپلنت دندان مي باشد.

البته بايد بدين موضوع نيز توجه داشته باشيم كه براي درمان راه هاي ديگري نيز وجود دارد همانند استفاده از پروتز هاي دنداني و دندان مصنوعي و …, اما ايمپلنت دندان بهترين و دائمي ترين راه حل مي باشد كه بعد از اتمام دوره درمان همان دندان طبيعي شما مي باشد . ايمپلنت دندان به استخوان فك شما وصل مي شود و در اصل بخشي از بدن شما خواهد بود .

يكي از مزيت هاي استفاده از ايمپلنت دندان , برگشت لبخندي زيبا بر روي شما مي باشد . فردي كه دندان خود را از دست داده است طرح لبخندي ندارد و زيبايي آن از بين مي رود لذا براي داشتن لبخند طبيعي و زيباي اوليه بايد ايمپلنت دنداني استفاده كنيم .

لمينت دندان

لمينت دندان چيست ؟

لمينت دندان لايه اي همرنگ با دندان هاست كه بر روي دندان قرار مي گيرد و باعث اصلاح فرم و رنگ دندان ها مي شود همچنين اگر دندانها با فاصله از هم باشند آنها را در كنار هم قرار مي دهد و شكستگي جزئي دندان ها را مي پوشاند تا لبخندي زيبا نصيب فرد كند. ديگر داشتن لبخندي زيبا با دندانهايي سفيد و زيبا يك رويا نيست و همه مي توانند ب استفاده از لمينت دندان بدان دست پيدا كنند . در لبخند اولين بخشي كه بيشتر به چشم مي خود برق دندانهاي لمينت شده است كه اعتماد به نفس بالايي به فرد مي دهد.

در تعريف كلي مي توان گفت لمينت دندان لايه بسيار نازكي از جنس سراميك است كه همان جنس دندان طبيعي مي باشد . اين لايه نازك سراميكي بسيار مقاوم است به طوري كه در حد دندان طبيعي مي باشد. لمينت دندان تك به تك ساخته مي شود . لمينت هاي دندان بعد از ساخته شدن در لابراتوار با مواد چسباننده مخصوص به دندان هاي طبيعي فرد متصل مي شوند اين چسب بسيار مقاوم مي باشد و توسط اشعه يوي۷ اجرا مي شود.

دندانپزشكي كودكان و اطفال

دندانپزشكي كودكان رشته اي تخصصي از علم دندانپزشكي مي باشد كه در آن بيشترين تمركز دندانپزشك بر سلامت دهان و دندان در سنين طفوليت تا نوجواني به صورت كاملا تخصصي مي باشد.براي رسيدن به تخصص دندانپزشكي كودكان و اطفال دندانپزشك بعد از فارغ التحصيلي در رشته دندانپزشكي عمومي اقدام به ادامه تحصيل در كسب تخصص دندانپزشكي كودكان مي نمايد و همزمان نيز شروع به فعاليت در كلينيك هاي تخصصي دندانپزشكي كودكان و عمومي مي كند تا تجربه اي كافي براي دانش خود داشته باشد. تا از اين را توانايي پاسخگويي به درمان دندانپزشكي كودكان و اين رده حساس سني را داشته باشد.

دندانپزشكي زيبايي و هرچه كه در مورد آن بايد بدانيد:

دندانپزشكي زيبايي در حقيقت به زيبايي دندان هاي شما مربوط مي شود. شما مي توانيد با مراجعه به يك دندانپزشك علاوه از زيبايي دندان ها خط لبخند زيبايي نيز داشته باشيد و زيبايي را به صورت خود هديه دهيد. زيبايي بخشيدن به صورت يكي از هنر هاي رشته و علم دندانپزشكي مي باشد.

سعي و تلاش دندانپزشكان بر اين است كه علاوه بر اعمال تغييرات بر روي دندان ها براي زيبايي بخشيدن به آنها اقدام به ايجاد لبخندي زيبا نيز در شما بكنند.

رشته هايي در دندانپزشكي آموزش داده مي شوند كه مربوط به زيبايي مي شوند و در اين دوره ها دانشجويان مي آموزند كه چگونه اقدام به زيباسازي دندان ها و لبخند بپردازند. تخصص هايي مثل ارتدونسي و پروتزهاي دندان از جمله اين تخصص ها مي باشند. چنانچه اين موارد را از دندانپزشكي حذف نماييم عملا رشته اي مستقل به نام دندانپزشكي زيبايي نخواهيم داشت.

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]