خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
ثبت شركتها راهنماي عروسي
راهنماي عروسي
نوشته شده در تاريخ ۴ خرداد ۱۳۹۸ توسط مهدي | نظرات (0)

زمان اخذ دفاتر پلمپ شركت ها و موسسات غير تجاري

زمان اخذ دفاتر پلمب در شركت ها و موسسات تازه تاسيس توسط اداره ثبت شركت ها و موسسات تجاري همان شهر به صورت پيش فرض فعال مي باشد و فقط بايد تكميل مدارك را انجام دهد و اوراق مربوطه را به اداره ارسال كرد. در شركت هايي كه از زمان تاسيس آنها يك سال ميگذرد بايد دفاتر هر سال را تا پايان اسفند ماه سال قبل اخذ و پلمب نمود. براي مثال براي پلمپ دفاتر سال ۱۳۹۷ كه از اول فروردين ماه شروع ميشود ، بايد نهايتاً تا ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ اقدام شود. در غير اين صورت ممكن است دفاتر مالي آنها مردود شناخته شود و ماليات آنها به جاي خوداظهاري به صورت علي الارس محاسبه شود. در اين شرايط شخص هيچگونه ادعايي در خصوص مبلغ درآمد و  نمي تواند داشته باشد.

 

اخذ جواز تاسيس

جواز تاسيس ٫ گواهي مي باشد كه به دارنده جواز تاسيس اجازه مي دهد در يكي از شهرك هاي صنعتي كه در جواز تاسيس قيد گرديده و با امكاناتي كه پيش بيني شده است مشغول به توليد كالاهايي باشد كه در آن گواهي ذكر شده باشد.

نكته : جهت ثبت علائم تجاري و برند ( فارسي ) به منظور توليد و يا بسته بندي متقاضيان مي بايست داراي جواز تاسيس با مداركي دال بر توليد يا بسته بندي باشد.

اخذ جواز كسب

پروانه كسب ٫ مجوز جهت كسب‌ و كار است كه توسط اتحايده هاي صنفي صادر مي گردد. پروانه كسب در عرصه تجارت و كسب‌ و كار از اسناد مهم اقتصادي به شمار مي ‌رود ؛ سندي كه از سوي مراجع ذي‌ صلاح صادر مي‌ شود و دارنده آن مجاز به كسب ‌و كار در حرفه ‌اي معين خواهد بود.

اخذ كارت بازرگاني براي مدرك تحصيلي ديپلم و يا فوق ديپلم

متقاضياني كه داراي مدرك تحصيلي ديپلم متوسطه از آموزش و پرورش و يا فوق ديپلم از دانشگاه مي باشند مي بايست در نشست توجيهي ، در دوره هاي آموزشي تخصصي به مدت ۱۲ ساعت نيز شركت نمايند. در بعضي موارد حتي بدون داشتن مدرك ديپلم مي توان كارت بازرگاني اخذ كرد.

اخذ كارت بازرگاني براي افرادي كه داراي مدرك دانشگاهي مرتبط و غير مرتبط هستند

متقاضياني كه داراي مدرك تحصيلي مرتبط از جمله رشته هاي مديريت بازرگاني و اقتصاد و به طور كلي رشته هاي همانند هستند و فارغ التحصيل از دانشگاه در مقاطع كارشناسي ، كارشناسي ارشد و دكترا باشند به تشخيص اتاق مي بايست در نشست توجيهي كارت بازرگاني به مدت  ۲ الي  ۳ ساعت شركت نمايند. 

متقاضياني كه داراي مدرك تحصيلي غير مرتبط با رشته هاي فوق مي باشند و فارغ التحصيل از دانشگاه در مقاطع كارشناسي ، كارشناسي ارشد و دكترا باشند ، مي بايست علاوه بر حضور در نشست توجيهي ، در دوره هاي آموزشي تخصصي به مدت  ۸ ساعت نيز شركت نمايند.

 

اخذ كد اقتصادي

همه اشخاص اعم از حقيقي و حقوقي كه به امر توليد ٫ مونتاژ ٫ واردات و صادرات و هر نوع فعاليت تجاري و توزيع هر نوع كالا و كارهاي خدماتي اشتغال دارند مكلف به اخذ كد اقتصادي مي باشند. اشخاص حقيقي جهت اخذ كد اقتصادي بايد داراي پروانه كسب بوده و يا داراي مجوز فعاليت تجاري كه داراي نشاني پستي جهت انجام امور بوده و از طرف مراجع قانوني تاييد شده اند ٫ باشند. يعني در كل فعاليت اقتصادي به شكل هاي  مختلف در جامعه امروزي صورت مي گيرد كه حمايت و نظارت بر فعاليت هاي اقتصادي فعاليت كنندگان مستلزم شناخت اشخاص فعال در اين زمينه است.

 


  


ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]