خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
مراقبت هاي بعد از كراتينه كردن مو راهنماي عروسي
راهنماي عروسي
نوشته شده در تاريخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ توسط مهدي | نظرات (0)

مراقبت هاي بعد از كراتينه كردن مو  

مراقبت هاي بعد از كراتينه كردن مو : امروزه بيشتر كساني كه موهاي فرفري و موج دار دارند براي ايجاد تنوع دوست دارند كه حالت موهايشان را تغيير دهند و موهاي صاف و لختي را داشته باشند يكي از روش هاي كه براي اين كار لازم است كراتينه كردن مو است. كراتينه كردن يكي از روشهاي رايج صاف كردن مو و بر طرف كردن وزي و زبري موها است كه با استفاده از مواد شيميايي انجام مي شود.

مراقبت هاي بعد از كراتينه كردن مو

در واقع اين روش به عنوان نوعي متد طبيعي براي صاف كردن مو بكار مي برند و شما مي توانيد با مراجعه به سالن هاي زيبايي زير نظر تكنسين مو، موهاي خودتان را صاف و درخشان كنيد. معمولا بعد از انجام اين متد روي موهايتان بايد در مراقبت و نگهداري آن دقت كنيد و بايد موهايتان را صاف نگهداريد تا مواد كراتين روي آن بنشيند. در اينجا ما مهم ترين موارد حفاظت از موهاي كراتين شده را براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره به شما بازگو مي كنيم.

بيشتر بخوانيد : آرايشگاه و سالن زيبايي عروس

زمان خواب

معمولا مدت زمان ماندگاري و دوام كراتين ، بين ۳ تا ۵ ماه مي باشد؛ و مراقبت خوب از مو بر ماندگاري بهتر و بيشتر آن موثر است. شما براي اينكه موهايتان را به بهترين شكل مراقبت كنيد، هنگام خوابيدن بايد از بالش‌هاي كه رويه ساتني و ابريشمي دارند استفاده كنيد؛ زيرا كه پارچه ساتن و ابريشم، رطوبت موي شما را حفظ و ميزان اصطكاك بين موي شما و بالشتان را در زمان خواب كاهش مي‌دهد كه اين امر از شكنندگي مو جلوگيري مي كند در اين صورت موهايتان براي مدت طولاني حالت صاف و براق خودش را حفظ خواهد كرد. اگر از خواب بيدار شديد و مشاهده كرديد كه كمي موهايتان خم شده با استفاده از اتو فورا موهايتان را صاف كنيد.

برطرف كردن پيچ خوردگي ها

كراتينه كردن درست است كه روشي براي زيبا شدن موهاي وز و زبر است اما مراقبت از آن سختي هايي را هم دارد البته چند روز اول بايد خيلي مراقب بود آب و رطوبت براي موها در روز هاي اول كراتينه اصلا خوب نيست و به توصيه بيشتر تكنسين هاي زيبايي تا مدت ۳ روز بعد از انجام كراتينه، به هيچ وجه نبايد موي سر خود را خيس كنيد يا نم دار كنيد و اگر اتفاقي موهاي شما خيس شدند سريعا با سشوار خشك كنيد ؛ و يا بعد از خواب موهايتان خميده و يا پيچ خورده بود بايد با يك اتو يا سشوار خيلي زود مو را صاف كنيد.

پس از بعد از دستكاري زياد موها تا چند روز بعد از كراتينه حتما بپرهيزيد چون اين كار باعث مي شود تا پيچ خوردگي زيادي بين موهايتان ايجاد شود؛ و حتي در چند روز اول نبايد اصلا از سنجاق سر يا كش مو براي نگه داشتن موهايتان استفاده كنيد چون به طور حتم باعث آسيب به موهايتان مي شويد.

انتخاب شامپو

تا اينجا راجب بيشتر راه هاي مراقبت از موي كراتين شده اطلاعاتي را به دست آورديد انتخاب شامپوي مناسب هم يكي از همين كار ها است. پس از انجام كراتينه، شما بايد در انتخاب شامپويتان بسيار دقيق باشيد معمولا به شما گفته شده است كه چه شامو هايي براي مو هاي شما مضر است. بله شامپوهاي حاوي سولفات سديم، زيرا اين شامپو ها كراتين موهاي شما را ازبين مي‌برند؛ بنابراين شما از شامپوهايي استفاده كنيد كه بدون سولفات باشند.

همچنين توصيه شده است كه آب حاوي كلر مثل اب هاي استخر ها واب شور هم كراتينه موهايتان را از بين مي برند پس از رفتن به استخر و دريا تا مدتي خودداري كنيد. ولي اگر از روي اجبار و مجبور باشيد كه شنا كنيد. ابتدا موهاي خودتان را با آب بشوييد يا از يك نرم كننده‌ي بدون نياز به آبكشي استفاده كنيد؛ و موهايتان را ماساژ دهيد چون هر دوي اين كارها جلوي نفوذ كلر و آب شور را به بدنه‌ي موي شما مي‌گيرد. بعد از تمام شدن شنا خيلي سريع دوباره موهايتان را آبكشي نماييد. بسياري از متخصصان براي ماندگاري بيشتر كراتين به افرادي كه مو هايشان را كراتينه كرده اند توصيه مي كنند كه جهت ماندگاري تاثيرات كراتين مو از شست و شوي روزانه آن اجتناب كنند.

بخوانيد : آرايشگاه عروس

نكته كليدي مهم :

  • همانطور كه گفته شد شكل و حالت موها بعد از انجام كراتينه براق مي شوند ولي اين درخشان بودن مو فقط براي هفته هاي اول كراتينه است و دوام زيادي ندارد.
  • عوارض جانبي ناشي از كراتينه كردن مو غالبا شديد است.
  • بعد از ۵ روز كه موها را شستشو داديد بهتر است براشينگ كنيد و يا موهاي خود را اتو كنيد.
  • اگر از دسته افرادي هستيد كه به مواد حساسيت داريد و دچار خارش و سوزش پوست سر مي شويد بهتر است در باره انتخاب اين روش كمي تامل كنيد و هوشمندانه فكر كنيد.
  • ممكن است كه بعد از كراتينه كردن دچار ريزش مو شويد.
  • گفته مي شود به غير از ريزش مو، نازك شدن مو هم طي چند هفته پس از كراتينه مو در بعضي از افراد ديده شده است.
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]